Get Adobe Flash player

Szándéknyilatkozat

Hit éve

Facebook Like

Új Széchenyi Terv
Tehetséghidak
Határtalanul

Elérhetőségünk

telefon47 362780
47 362790

FAX47 561083


This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

3900 Szerencs Rákóczi út 100.


Alapítványok

Szerencs számítástechnika oktatásáért és diáksportjáért alapítvány
Adószáma: 18416888-1-05
-------------------------------
Szerencsi Tehetségekért Alapítvány
Adószáma: 18412444-1-05


Természetismereti vetélkedők hónapja

Idén immár huszonegyedik alkalommal került megrendezésre a Kaán Károly Országos Természet –és Környezetismereti Verseny. Iskolánkban már a tanév kezdetétől folyt a felkészítés, melynek februári iskolai, válogató fordulója után egy diák - Kádár Zsófia 6.a osztályos tanuló - jutott tovább a megyei megmérettetésre, ahol 13. helyezést ért el.

A versenyt április 12-én, pénteken rendezték Miskolcon a Teleki Tehetséggondozó Kollégiumban. Itt olyan 5. és 6. évfolyamos diákok mérhették össze tudásukat szerte a megyéből, akik rajonganak a természetért, és szabadidejüket nem sajnálva rengeteg információt gyűjtenek össze az élővilág számos területéről. A verseny szünetében - míg a végeredmények megszülettek - egy nagyon aranyos természetfilmet vetítettek a gyerekeknek, ami kellemes, jó hangulatot teremtett a fárasztó nap végére. Néhány nap elteltével ismét versenyre mentek a bolyais gyerekek. Április 20-án, szombaton, a miskolci Földes Ferenc Gimnáziumban tartották a Herman Ottó Országos Biológiaverseny megyei fordulóját, idén huszonharmadik alkalommal. Itt iskolánkat Kecskés Vanda és Perecsi Enikő 8. a osztályos tanulók képviselték. Ők szintén a verseny házi fordulóján elért jó eredményeik alapján kerültek be a megyei döntőbe. Ez a nap is a természettudományokról, a bennünket körülvevő csodálatos környezetről szólt, ahol a diákok egy másfél órás tesztet írtak, számot adva tudásukról. Itt nem volt helyszíni javítás, így a végső eredményre még néhány napot várni kell. Szurkolunk nekik!!!

Kapcsolódó cikk: Természetismereti vetélkedő eredménye