Get Adobe Flash player

Szándéknyilatkozat

Hit éve

Facebook Like

Új Széchenyi Terv
Tehetséghidak
Határtalanul

Elérhetőségünk

telefon47 362780
47 362790

FAX47 561083


This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

3900 Szerencs Rákóczi út 100.


Alapítványok

Szerencs számítástechnika oktatásáért és diáksportjáért alapítvány
Adószáma: 18416888-1-05
-------------------------------
Szerencsi Tehetségekért Alapítvány
Adószáma: 18412444-1-05


Katolikus iskoláknak hirdetett szavalóverseny Encsen

Április elején felhívás érkezett iskolánkban szavalóversenyre az encsi Szent László Katolikus Általános Iskolából a Hit Éve jegyében. A katolikus iskolák körében megrendezett versenyre 2 főt vártak évfolyamonként a szervező kollégák. A versenyen elhangzó költemények témája kapcsolódott a még XVI. Benedek pápa a „Hit kapuja" kezdetű apostoli levelében olvasható gondolatához, miszerint: „Újra fel kell fedeznünk a hit útját, hogy egyre világosabban meg tudjuk mutatni a Krisztussal való találkozás örömét és mindig megújuló életerejét" (Porta fidei, 2). Éppen ezért a szabadon választott versek témája lehetett: a hit, a szeretet, a család, a segítőkészség a különböző korosztályok sajátosságait figyelembe véve.
Iskolánkból 10 tanuló töltötte a délutánt Encsen a Szent László Katolikus Általános Iskola falai között, ahol a gyerekek 4 korcsoportba osztva hallgathatták meg egymás szavalatait. Amíg a zsűri értékelt, a tanulók a többi katolikus iskolából érkezett kisdiákokkal ismerkedtek egy édes uzsonna mellett, miután izgatottan várták a megszületett eredmények kihirdetését:

  • Ladinszki Laura (2.b osztály) különdíj
  • Korán Flóra (3.a osztály) 2. helyezés
  • Pál Eszter (6.a osztály) 2. helyezés
  • Molnár Fanni (7.a osztály) 3. helyezés