Get Adobe Flash player

Szándéknyilatkozat

Hit éve

Facebook Like

Új Széchenyi Terv
Tehetséghidak
Határtalanul

Elérhetőségünk

telefon47 362780
47 362790

FAX47 561083


This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

3900 Szerencs Rákóczi út 100.


Alapítványok

Szerencs számítástechnika oktatásáért és diáksportjáért alapítvány
Adószáma: 18416888-1-05
-------------------------------
Szerencsi Tehetségekért Alapítvány
Adószáma: 18412444-1-05


Magyar nyelv napja iskolánkban

2016. november 14- én iskolánk alsó és felső tagozatos osztályai megemlékeztek a magyar nyelv napjáról. Anyanyelvünk szépségére, játékosságára, egyediségére hívta fel a figyelmet az aulában rendezett mini kiállítás. A tanulók érdekességeket tudhattak meg a magyar nyelvről, nyeltörőkön ügyesíthették kiejtésüket, és közösen kerestük a legszebb magyar szót is. A szubjektív véleménynyílvánítás nyomán olyan szavak kerültek fel a plakátra mint a család, szeretet, anyatermészet, barátság, vagy éppen az álom.
Délelőtt az alsó tagozatos osztályok csoportmunkában játékos nyelvi feladatokat tartalmazó feladatlapokat oldottak meg. A rejtvények, eszperente feladatok, a szólások, és közmondások ismertét igénylő feladatok mindegyike ösztönözte a gyerekeket arra, hogy minden eddig elsajátított nyelvtani ismeretüket mozgósítsák.
A felső tagozatosok osztályonként négy fős csapatokban mérték össze nyelvi tudásukat és leleményüket.
A jó hangulatú versengés eredménye: I. helyezett a 8. b, II.helyezett a 7. a , III. helyezett a 6.a osztály csapata lett.