Get Adobe Flash player

Szándéknyilatkozat

Hit éve

Facebook Like

Új Széchenyi Terv
Tehetséghidak
Határtalanul

Elérhetőségünk

telefon47 362780
47 362790

FAX47 561083


This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

3900 Szerencs Rákóczi út 100.


Alapítványok

Szerencs számítástechnika oktatásáért és diáksportjáért alapítvány
Adószáma: 18416888-1-05
-------------------------------
Szerencsi Tehetségekért Alapítvány
Adószáma: 18412444-1-05


Olvassunk és nyaraljunk együtt!

II. Rákóczi Ferenc Megyei és Városi Könyvtár által meghirdetett "Hahó,Könyvtár(s)ak!" című olvasásnépszerűsítő játékra benevezett iskolánkból több csapat is. Feladatul kaptuk Csukás István: A téli tücsök meséi, Szabó Magda: Bárány Boldizsár, Bálint Ágnes: Frakk a macskák réme, Balázs Ágnes: Lufi és Szamóca című kötetek elolvasását, feldolgozását.
A két írásbeli forduló után iskolánkból három csapat jutott tovább a megyei döntőbe. Nagyon megörültünk, mikor megtudtuk, hogy bekerültünk a legjobb 26 csapat közé. Izgalommal és lelkesedéssel készültünk a megmérettetésre. Különösen, mikor fény derült arra, hogy Balázs Ágnes író, színművész lesz a zsűri elnöke. A feladatok között szerepelt egy 3 perces jelenet előadására való felkészülés az írónő művéből. A verseny során a könyvekhez érdekes, játékos feladatok kapcsolódtak. Az utolsó fordulónál Balázs Ágnes, az író maga olvasta fel a Lufi és a zűrös vakáció c. könyvéből egy fejezetet. Ebből, a feltett kérdésekre írásban adtunk számot. Ezen a napon is megerősítést kaptunk, hogy nagyon fontos számunkra az olvasás öröme és szeretete. Mindenkit arra biztatunk, olvasson sokat. Az olvasás által rengeteget tanulunk, ötletgazdagabbak, kreatívabbak leszünk. Hiszen megérte! Elnyertük a játék fődíját, az egyhetes, ingyenes, gazdag programot kínáló táborozást Balatonmáriafürdőn.
Juhász Tiborné felkészítő tanító