Épülettörténet

Az épület története

UdvarIskolánk 1900. szeptember 1-jén kezdte meg működését magyar nyelvű állami iskolaként. Kezdetben koedukált iskola volt, majd leányiskolaként működött 1918-ig. 1969-ig a Szerencsi 2. Sz.Általános Iskola nevet viselte, majd 1987-ig összevonták a Hunyadi János Általános Iskolával. Ebben az évben újra önálló működési jogot kapott. Intézményünk az 1989/90-es tanévben vette fel a nagy matematikus Bolyai János nevét, jelezve ezzel oktatásunk kiemelt irányultságát. 1992-ben megkezdték az iskola bővítését, felújítását. Alapterülete hatszorosára nőtt, új tantermekkel, foglalkoztatókkal, ebédlővel, és nemzetközi versenyek lebonyolítására is alkalmas sportcsarnokkal gazdagodott. Kicsi belső udvara is elegáns külsőt öltött. Felújított iskolánkat 1996-ban vettük birtokunkba

Tantermeinkben, modern iskolabútorokkal felszerelt igényes környezetben tanulnak a tanulók. Korszerű számítástechnika szaktantermek, iskolai könyvtár áll rendelkezésükre. Tornacsarnokunk, mely egyben a Városi Sportcsarnok, egyedülálló feltételeket kínál. Biztosítható a tornatermi órák, a rendszeres testmozgás és a gyógytestnevelési foglalkozások megtartása. Napjainkban impozáns kivitelű, méreteiben is meghatározó építménye városunknak. Ez az iskolaépület valóban a jövőnek, és valóban európai színvonalon épült. Előttünk áll a feladat: európai színvonalon nevelni és tanítani.

Videó iskolánkról:

Iskolánk mottója híven tűkrözi:

„Hinnünk kell, hogy tehetségesek vagyunk valamiben, s ezt a valamit bármi áron is el kell érni" (Marie Curie)