Diákönkormányzat

Diákönkormányzatunk a tanév elején, az első ülésén alakul meg oly módon, hogy minden felső tagozatos osztály két főt delegál. Így összesen kb. 22-24 fő a diák önkormányzati képviselők száma. Ekkor kerülnek megválasztásra a tisztségviselők is. A DÖK működésének főbb kérdéseit az SZMSZ DÖK-re vonatkozó melléklete szabályozza. Havonta minimum egyszer tartunk DÖK-ülést, de - programoktól, fontos megbeszélnivalóktól függően - olykor heti, kétheti rendszerességgel is. Az év szeptemberben ismerkedéssel, az éves munkaterv elkészítésével kezdődik. A közoktatási törvény széles jogkörrel ruházta fel a diákönkormányzatokat. Döntési jogkörünk van, véleményünket ki kell kérni számos esetben, pld. nevelési program, tartós tankönyvek, és egyetértési jogunk a házirenddel kapcsolatban. Dönthetünk egy tanítás nélküli munkanap programját illetően, véleményt nyilváníthatunk bármilyen, az iskola tanulóit érintő kérdésben.DÖK feladatai közé különböző rendezvények, ünnepi megemlékezések, programok is tartozhatnak, amelyet a diákönkormányzat éves munkatervében fogad el.

A Diákönkormányzat munkáját segítő pedagógus Sándorné Lakatos Marianna.